Warto stawiać na mobile

Warto stawiać na mobile

Dzisiaj telefon komórkowy zabieramy ze sobą wszędzie. Jest on prawdopodobnie pierwszym urządzeniem, które rano trafia w nasze ręce i jednym z ostatnich, z którym rozstajemy się idąc spać. Ruch mobilny odgrywa coraz większą rolę.

Niedawno pisaliśmy dlaczego warto stawiać na responsywne strony internetowe projektując swoją domenę. Choć jest wiele pozytywnych aspektów tego rozwiązania, to jednak największą jest to, że strona dopasowuje się do ekranu dowolnego urządzenia mobilnego i stacjonarnego. Dlaczego jednak jest to tak ważne? Bowiem wszystko wskazuje na to, że z czasem Internet będziemy przeglądali głównie za pośrednictwem telefonów i tabletów, ewentualnie technologii ubieralnej.

 

Na świecie nieustająco przybywa użytkowników urządzeń mobilnych. Co więcej smartfony stają się coraz popularniejszym sposobem przeglądania Internetu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że sposób używania Internetu za pośrednictwem urządzenia mobilnego różni się od tego z poziomu komputera. Warto również zwrócić uwagę, że młodsi użytkownicy preferują właśnie ten sposób dostępu do sieci. Dlatego warto stawiać na rozwiązania mobilne: reklamę mobilną i responsywne strony, od samego początku projektowania swojego biznesu.

 

Co ciekawe w większości realizowanych przez nas kampanii reklamowych współczynnik CTR był wyższy właśnie dla urządzeń mobilnych. Użytkownicy mobilni podejmują decyzje szybciej co do informacji, które chcieliby zobaczyć. Na świecie obecnie jest już 1.2 mld mobilnych użytkowników Internetu, a ruch mobilny to obecnie 15 % całego ruchu w sieci. Widać zatem jaką siłę rażenia mogą mieć treści dostosowane do użytkowników telefonów komórkowych.

Rola urządzeń mobilnych w przyszłości będzie rosła. Coraz więcej osób będzie posiadać smartfony i za ich pośrednictwem będzie korzystać z sieci. Warto uważnie obserwować ten segment rynku, tym bardziej, że przed nami kolejny technologiczny boom na inteligentne urządzenia ubieralne.

 

 

 

 

 

 

comments powered by Disqus