Po co responsywna strona internetowa?

Po co responsywna strona internetowa?

Choć technologia budowania responsywnych stron internetowych jest coraz lepiej rozpoznawalna, to wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z korzyści jakie niesie posiadanie takiej strony. Musimy pamiętać, że strona internetowa jest wizytówką prowadzonej działalności na miarę XXI w. Dlatego w dużej mierze właśnie od niej zależy czy zainteresujemy naszego użytkownika i czy podejmie on z nami współpracę.

W czasach, gdy mamy prawdziwe rozmnożenie technologicznych urządzeń do korzystania z Internetu, ciężko znaleźć idealne wymiary strony, które pasowałby do każdego z nich. Z pomocą w tej kwestii przychodzi resposnywne projektowanie stron (responsive web design), które niezależnie od urządzenia dopasowuje się do rozmiarów przeglądanego okna. Dzięki temu mamy pewność, że bez względu urządzenie użytkownika, nasza strona będzie wyglądała tak samo i jednocześnie zachowując te same właściwości.

 

Dzisiaj jest to szczególnie istotne, gdy użytkownik do wyboru ma komputery, laptopy, tablety, komórki, a każde z nich może posiadać inną rozdzielczość ekranu. Rozwój narzędzi do programowania stron internetowych i pojawienie się CSS3. Nie bez znaczenia jest również ciągły rozwój przeglądarek internetowych, które dostały możliwość obsługi media queries. Od tej pory budowanie stron internetowych nigdy nie było już takie same.

 

Reposnywna strona internetowa posiada również wiele innych zalet, z których niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy. Zbudowanie w ten sposób strony wpływa na wyższe pozycjonowanie w wynikach największej wyszukiwarki świata Google. Każdy prowadzący działalność w Internecie, wie jak istotny jest to aspekt.

 

Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć jest , gdy mówimy o zaletach RWD, jest posiadanie tego samego adresu url, bez konieczności wprowadzania dodatkowych rozszerzeń w nazwach. Gdy mówimy o osobno nazwanych domenach, warto zwrócić uwagę, że responsywna strona projektowana i wdrażana jest raz, co obniża jej koszt, gdy weźmiemy pod uwagę osobne projektowanie i kodowanie serwisu dekstopowego i mobilnego.

 

Programowanie responsywnych stron internetowych stało się niemal standardem, w przypadku każdej nowoczesnej witryny, która chce spełniać oczekiwania klientów. Jesteśmy świadomi tego wymogu, dlatego zawsze proponujemy osobom współpracującym z nami zaprojektowanie strony responsywnej.

 

Zapraszamy do współpracy,

 

Zespół in4m 

comments powered by Disqus